Albertowsko - kraina mlekiem płynąca...

Albertowsko to jedna z najbardziej oddalonych od miasta wsi w gminie Grodzisk Wielkopolski. Ma wiele uroku, a rozproszona zabudowa, dla których bywa kłopotem, wnosi tutaj atmosferę spokoju i ciszy. Pomimo odległości, mieszkańcy są dla siebie nawzajem oraz dla przybywających gości mili, serdeczni i gościnni.
Albertowsko założone zostało w XVIII wieku w czasie kolonizacji olęderskiej przez Opalińskich – ówczesnych właścicieli dóbr grodziskich.
Niewielu wie, ale za chwilę dowiedzą się wszyscy, jak aktywna jest to miejscowość oraz jak otwarci i pełni pasji są jej mieszkańcy.
Pandemia pokrzyżowała tegoroczne plany i w tym roku nie spotkamy się na planowanym Festiwalu Mleka w Albertowsku, który miał się odbyć w ramach konkursu Grodziskie Inicjatywy Społeczne, ale gorąco zachęcamy do obejrzenia załączonego filmu.
Poznajcie wyjątkowych mieszkańców Albertowska, ich talenty i pasje.
Zobaczcie, jak wygląda codzienność na wsi, jak uroczymi zwierzętami są krowy oraz jak wiele produktów można w prosty sposób wyczarować z mleka. Jesteśmy przekonani, że nie wszystkie pomysły znaliście.
Grodzisk Wielkopolski to niewyczerpane źródło inspiracji, którymi chcemy się z Wami dzielić.
Zapraszamy do Albertowska, krainy mlekiem płynącej.
 

Najchetniej czytane

2020-11-19
Ostatnie pożegnanie
2020-11-12
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-11-24
AKTUALIZACJA GODZIN! PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO PRZEPROWADZENIA TESTU NA OBECNOŚĆ WIRUSA SARS-COV-2
2020-09-28
Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych
2020-08-27
Informacja dotycząca Szkoły Podstawowej Nr 4
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim