Rok 2005

Polsko - francuskie seminarium w Grodzisku
W środę 3 sierpnia 2005 roku w godzinach popołudniowych do Grodziska przybyło 45 osób z Betton. Po długiej podróży goście udali się do polskich rodzin i z nimi spędzili wieczór.
W czwartek 4 sierpnia o godz. 10.00 rozpoczęło się seminarium na temat: „Jak przygotować dzieci i młodzież do funkcjonowania w zjednoczonej Europie.”
Podczas sympozjum Dyrektorzy: Przedszkola Gminnego w Grodzisku Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół w Ptaszkowie przedstawili jak ukierunkowany jest system nauczania w Polsce by już od najmłodszych lat przygotować młodego Polaka do życia w Europie. Dzieci z Przedszkola zaprezentowały się dodatkowo w tańcach a młodzież z Zespołu Szkół w Ptaszkowie częstowała uczestników sałatką nicejską własnej roboty. Na koniec wszyscy odśpiewali w dwóch językach piosenkę „Panie Janie”.
Francuzi byli pod wrażeniem przygotowania zawodowego kadry pedagogicznej oraz komplementarnego nauczania dzieci i młodzieży w Polsce.
Goście zwiedzili także ię do muzeum rolnictwa w Szreniawie, gdzie podziwiali między innymi pokaz wypieku chleba wraz z jego degustacją oraz podziwiali panoramę okolicy z wieży. Grupa spotkała się również z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim. Podczas spotkania, goście mieli okazję zapoznać się systemem pracy samorządu lokalnego oraz zwiedzić budynek będący siedzibą władz miejskich.

„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim