Spotkanie z Alkiem Rogozińskim

We wtorek, 14 listopada gościem Grodziskiej Biblioteki Publicznej był Alek Rogoziński –  mistrz komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, autorblisko pięćdziesięciu książek i opowiadań.

Spotkanie było dla uczestników świetną okazją do poznania kulisów powstawania jego powieści oraz wielu zabawnych historii i anegdot z jego życia.  Gość zachwycił publiczność swoją charyzmą, a spotkanie prowadzone w formie stad-upu literackiego dostarczyło uczestnikom blisko dwie godziny niezapomnianych wrażeń i rozrywki. Wydarzenieniewątpliwie przypadło do gustu uczestnikom, o czym świadczyła długa kolejka po książki z dedykacją, wykonane pamiątkowe zdjęcia oraz szereg pytań do autora.

 ALEK ROGOZIŃSKI– twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną “Ukochany z piekła rodem”, która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna “Jak Cię zabić, kochanie?”, nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie “Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”. Rok później podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”. Trzy jego książki – „Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście” i “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” – zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. W 2019 roku jego powieść “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji teatralnej. Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy. Marzeniem Alka jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…(opis: https://lubimyczytac.pl/autor/109812/alek-rogozinski)

Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. „Książka na planie”, odbywającego się w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbyło się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Najchetniej czytane

2023-08-30
Komunikat Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim
2023-09-26
Uwaga! nastąpi czasowe ograniczenie dojazdu do posesji
2023-08-31
Ogłoszenie w sprawie konkursu Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024
2023-08-24
Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom
2023-09-27
Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024