Uroczystość sadzenia drzew przez 18-latków

Młodzież z rocznika 2005, która w tym roku świętuje swoje wejście w dorosłość,  spotkała się, by uczcić ten wyjątkowy w swoim życiu rok,  posadzeniem własnego drzewa.

Sadzenie drzew przez 18-latków to wieloletnia tradycja w gminie Grodzisk Wielkopolski. Tym razem, nowe drzewa z przytwierdzonymi tabliczkami z imieniem i nazwiskiem właściciela, posadzone zostały w Zdroju. Uroczystość odbyła się w minioną sobotę, 18. listopada.

Chęć posadzenia własnego drzewa potwierdził blisko 50. młodych mieszkańców naszej gminy.

Jak co roku, w miejscu zbiórki czekali na nich Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim Józef Gawron oraz Zastępca Burmistrza Marcin Brudło.

Wśród zaproszonych gości obecni byli również Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Tomasz Kałek reprezentujący Nadleśnictwo Grodzisk.

Przypomnijmy, że drzewa sadzone są każdego roku w różnych miejscach m.in. przy ścieżkach rowerowych, przy drodze serwisowej itp. Pierwsze z nich,  posadzone przy ul. Nowaczyka, dziś stanowią już skuteczną ochronę przed słońcem użytkownikom ścieżki pieszo – rowerowej. Kolejne rosną i z roku na rok będą dawały więcej czystego powietrza i cienia. Łącznie, w ramach kolejnych akcji sadzenia drzew przez 18-latków, posadzonych zostało już ponad 1000 drzew.

18-latkom, o tej wyjątkowej uroczystości przypominać będzie małe drzewko szczęścia, które każdy  nich otrzymał na pamiątkę wydarzenia.

 

Najchetniej czytane

2023-08-30
Komunikat Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim
2023-09-26
Uwaga! nastąpi czasowe ograniczenie dojazdu do posesji
2023-08-31
Ogłoszenie w sprawie konkursu Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024
2023-08-24
Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom
2023-09-27
Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024