Ocalmy od zapomnienia...

„Ocalmy od zapomnienia” tych, którzy na przestrzeni wieków budowali i rozwijali nasze miasto. To oni bowiem mieli wpływ na kształt  współczesnego Grodziska i mogą być dziś wzorem do naśladowania.

Przełom października i listopada to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy „nieobecnych”.

W piątkowe popołudnie 30 października, nie tak jak planowaliśmy, ale w bardzo wąskim gronie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan wraz z Dyrektorem IPN w Poznaniu Rafałem Reczkiem oraz Rady Miejskiej Józefem Gawronem i Romanem Tulińskim zainaugurowali plenerową ekspozycję, dzięki której wybrane postaci z historii naszej gminy powróciły na ulice. Łącznie, na terenie miasta rozmieszczonych zostało 13 instalacji.

Niestety, sytuacja epidemiologiczna wykluczyła zaplanowany przez nas udział mieszkańców, młodzieży oraz lokalnych grup artystycznych w piątkowej inauguracji.

Zachęcamy jednak bardzo do indywidualnych spacerów oraz odnalezienia i poznania wszystkich „Ocalonych od zapomnienia”. Mapa lokalizacji dostępna jest pod załączonym linkiem.

Gmina Grodzisk Wielkopolski składa serdeczne podziękowanie dla Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu za finansowe wsparcie realizacji przedsięwzięcia.

Mieszkańców oraz turystów zapraszamy do podróży w czasie, którą można odbyć spacerując ulicami współczesnego miasta.   

Dla pierwszych trzech osób, które odnajdą wszystkich „Ocalonych od Zapomnienia” i prześlą do nas zdjęcia z potwierdzeniem przewidzieliśmy niespodzianki. Zapraszamy do zabawy.

 

Mapa

Najchetniej czytane

2020-11-19
Ostatnie pożegnanie
2020-11-12
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-11-24
AKTUALIZACJA GODZIN! PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO PRZEPROWADZENIA TESTU NA OBECNOŚĆ WIRUSA SARS-COV-2
2020-09-28
Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych
2020-08-27
Informacja dotycząca Szkoły Podstawowej Nr 4
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim