Rok 2013

Seniorzy z Birzai w Grodzisku Wielkopolskim

W dniach od 27 maja do 1 czerwca 2013 roku w Grodzisku Wielkopolskim przebywała delegacja seniorów z partnerskiego miasta Birzai na Litwie. Seniorzy uczestniczyli w obchodach 5 – lecia Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mieli również okazję zobaczyć Poznań, korzystali ze Strzelnicy w Zdroju.  W grodziskim ratuszu, grupę powitali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki. Wizyta seniorów z Litwy jest początkiem współpracy mieszkańców naszych gmin. Grodziscy seniorzy Birzai odwiedzili w tym samym roku we wrześniu.

   

   

Bitwa odkrywana na nowo - Biržai

Grupa słuchaczy Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościła z rewizytą w Biržai na Litwie – mieście partnerskim Grodziska Wielkopolskiego. Spotkanie ze słuchaczami tamtejszego Uniwersytetu III Wieku odbyło się w dniach 16 – 22 września br. Seniorzy z Litwy, gościli w naszym mieście w maju br. podczas uroczystości z okazji V-lecia GUTW
Wyjeżdżających seniorów pożegnał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.
Na miejscu, grupa zwiedziła miasto i jego okolice, spotkała się z władzami miasta oraz słuchaczami UTW z Biržai.
Niezwykle ciepłe przyjęcie przez społeczność Biržai, sprawiło wielką radość grodziszczanom. Wzajemna życzliwość zburzyła wszelkie bariery językowe. Grupa wyruszyła do domu pełna wrażeń, bogatsza o nowe doświadczenia, oczarowana serdecznością i gościnnością mieszkańców Biržai, zachwycona pięknem Litwy.